Рецензії та ЗМІ
Газета - 33 канал. БІЗНЕС-ЛЕДІ З ВІННИЦІ СТАЛА ВІДОМОЮ ПИСЬМЕННИЦЕЮ

БІЗНЕС-ЛЕДІ З ВІННИЦІ СТАЛА ВІДОМОЮ ПИСЬМЕННИЦЕЮ

Оля Дужак

Її фантастичні пригоди читають у 10 країнах світу. Чому вона вирішила змінити своє життя?

– У 2011 році я почала будувати бізнес. І вже до 2018-го мала декілька магазинів жіночого одягу у Вінниці. Та моя душа завжди тяжіла до чогось творчого. То­му я писала маленькі казочки для свого сина, а вже у 2018 р. створила при­год­ницький дитячий детектив «Ква(ко)ролі світів». Казка настільки сподобалась сину, що я вирішила її опублікувати. І протягом двох років робила все, аби вті­лити мрію у життя.

Підшукувала ілюстраторів, дизайнерів та маркетологів. І згодом мені вдалось, я випустила книгу в світ. Тепер «Ква(ко)ролі» продовжуються. Я мрію, щоб книга стала світовим бестселером.

Презентація Хмельницький

– Наклад «Ква(ко)ролів близько 15 тисяч примірників. У чому секрет такого успіху?

– Завжди потрібно йти до своєї мети. Письменницька слава не з’явилась раптово. Я віддалась літературі й заради цього припинила під­приємницьку діяльність.

Потім пів року лише ілюстратора для книги шукала. Звісно, на друк книги по­трібні були кошти. І я почала цікавитись грантами. Майже рік вчилась писати грантові заявки, їздила на різні тренінги та навчання. Звісно, було багато поразок, але згодом таки вдалось.

Книги були видані виключно українською мовою. Цьому посприяв Український культурний фонд – це державний фонд, який надає бюджетні кошти для творчих спеціальностей та людей.

Я – єдина, кому дали можливість виступити на дебюті молодих авторів. Головною умовою було те, щоб автор був нікому не відомий. І той час серед молодих українських авторів я стала найкращою і виграла 475 тисяч гривень. Вони надрукували 3 тисячі примірників і дали кошти на рекламу.

Умова гранту — книжка має розповсюджуватись безкоштовно. Тому книгу ми вирішили відправити у 250 міст України та 10 країн, а саме в Норвегію, в Америку, Великобританію, ОАЕ, Данію, Польщу та Австралію. Окрім цього, книгу ми розповсюдили по всіх дитячих бібліотеках України. Тож зараз «Ква(ко)королі» є всюди.

Я отримала тисячі позитивних відгуків, тому вирішила не зупинятись і продовжувати писати. Наступні наклади цієї книги розкуповувались з шаленою швидкістю. Мої герої сподобались всім – вони стали дитячими улюбленцями. Тому ми робимо шестилогію фантастичних пригод, де кожен герой стане головним і поділиться своєю пригодницькою історією з читачами. Такий бестселер стане першим в Україні.

– Про що розкаже детектив? Та чому ця казка для дорослих та малих?

– Мова йде про космічний Всесвіт, у якому є різні планети. На планеті Земля живуть жаби–технарі, на планеті Рудук живуть космокоти, на планеті Купус — кроти і бобри. А один з головних героїв-жаб живе в Україні поблизу річки Прип’яті. У них там ціле жаб’яче містечко. Починається все з екологічної катастрофи, а далі – пригодницька історія кожного героя. Основний мотив – це пошук себе у великому космічному Всесвіті.

На сторінках детективу багато жартів, які мають прихований зміст. Зрозуміти можуть лише дорослі, які читатимуть казку своїм дітям. Все заплановано так, щоб цікаво було і малим, і великим.

– Твій чоловік націоналіст, а ти – письменниця. Чи виникало бажання написати власну історію кохання?

– Історія кохання буде у моїх героїв – ква(ко)ролів. У фіналі головні герої обов’язково знайдуть своє щастя.

Софія Копач

Джерело https://33kanal.com/news/122522.html

ТРК "Вінниччина". Актуальне інтерв'ю з Ольгою Дужак

Коли чекати виходу нового видання із продовженням розповідей про пригоди українського жабеняти Дрімка – розповість авторка книги Ква-королі Світів, дитяча письменниця – Olga Duzhak.

Дитячу фантастичну книгу "Ква(ко)ролі світів" вже читають у 250 містах України , а ще у 7 країнах світу: Норвегії, Данії, Великобританії, США Канаді, ОАЕ та Польщі! Вона для дітей від 6 до 12 років. Книга переросла в цілий проект, тепер її шанувальники очікують ще й на комп'ютерну гру та серію мультфільмів. А ще авторка першої книги, обіцяє її продовження. Тож коли чекати виходу нового видання із продовженням розповідей про пригоди українського жабеняти Дрімка – розповість у програмі «Актуальне інтерв’ю» авторка книги, дитяча письменниця – Ольга Дужак.


Детальніше - за посиланням.

У Вінниці відбувся завершальний етап презентації книги «Ква (ко) ролі світів»

Книга яка захопила своєю детективною історію про Чорнобильське жабеня, яке подорожувало всесвітом та врятувало планету. Книга в якій 42 глави та має 3 частини, вже прочитали дітлахи із Львову, Хмельницького та Вінниці. Та на цьому авторка Ольга Дужак зупинятись не планує, зізнається що на меті є нові та цікаві ідеї.

ВІННИЦЬКА АВТОРКА РОЗДАРУВАЛА БЛИЗЬКО ТРЬОХ ТИСЯЧ КНИГ ПРО «КВА-КОРОЛІВ»

Вінничанці Ользі Дужак, яка написала захоплюючу дитячу книгу про космічних жаб, вдалось зацікавити не тільки тисячі дітей, а й львівських видавців, маленьких журналістів та організаторів Air ГогольФест. Про хід реалізації проекту дізнавалась кореспондентка Vlasno.info.

Про підсумки роботи в рамках проекту Українського культурного фонду авторка розповіла у Молодіжному Центрі "Квадрат". Вона зазначила, що вдалось роздати майже три тисячі книг, друк яких фінансував фонд.

– Бути менеджером проекту дуже складно, письменницею – значно легше. Цього разу мені все вдалось, та навіть більше. Незважаючи на те, що з організацією заходів мені допомагали моя асистентка Тетяна та PR-менеджерка, я не мала можливості писати наступну частину. Хоча продовження історії вже є у мене в голові, – розповіла Ольга. – Книги роздарували майже всі, залишок передамо у бібліотеки різних міст України.

Авторка зазначила, що перші відгуки про книгу вже можна переглянути на офіційному сайті "Ква-королі світів". Батьки пишуть, що їх діти відмовились від гаджетів та перегляду мультфільмів, адже ілюстрації та персонажі захоплюють.

Нагадаємо, перша презентація книги відбулась у Центральному парку на День міста у Вінниці. За пост у Facebook або Instagram всі охочі мали можливість отримати книгу з автографом авторки безкоштовно. Таким чином книга набула неабиякого розголосу.

Наступні презентації відбувались у Вінницькій міській бібліотеці №12, школі-гімназії №6, школі-гімназії №2 та школі №27. 

– Я знову трусилась, бо вперше розповідала про книгу дітям. Але історія їм сподобалась, це мене ще більше надихнуло, – поділилась Ольга Дужак. Також проект взяв участь у Львівському Форумі Видавців. За п'ять днів вінничанці вдалось роздарувати близько півтори тисячі примірників. Після презентації книги у Львівській обласній бібліотеці, ще 60 примірників передали у подарунок бібліотекам Львівщини.

– По дорозі додому нас запросили на літературний фестиваль, який проходив у Хмельницькому. Цікаво, що це місто знаходиться по дорозі зі Львову до Вінниці. На презентації у бібліотеці зібрались діти. Вони "заряжають", – розповіла авторка. Учні школи маленьких журналістів зацікавились історією про космічних жаб та вирішили взяти інтерв'ю у авторки. Своє враження про книгу вони розповіли у відео. 

Після масштабної презентації книги для дітей, яка відбулась з аніматорами, іграми та солодощами у молодіжному центрі "Квадрат", авторку запросили взяти участь у Air ГогольФесті. – Ми зкооперувались з паперовим ляльковим театром "Капуста" з міста Харків. Їм дуже сподобалась моя книга, тому вони вирішили поставити декілька сценок за її мотивами, – зазначила Ольга Дужак. В зв'язку з тим, що книга користується попитом і у дітей, і у дорослих, вже за місяць її можна буде придбати на сайті "Ква-королі світів". 

Посилання:http://vlasno.info/kultura/6/prezentatsiji/item/32367-vinnytska-avtorka-rozdaruvala-blyz?fbclid=IwAR3Fg5RVXHiKrAEWA3Z7yvtitzO0w5_0ygEYjRoaG9-B7MkOaheJS9lGj8c